Myspace giriş

2011-03-24 23:43:00

MySpace Girme

Başsavcılık’tan Türk internet kullanıcılarına bayram hediyesi! %100 legal olan MySpace ve Last.fm başsavcılık tarafından engellendi!

MySpace, amatör müzik gruplarının yeni demo’larını yayınladığı dünya çapında bir müzik sitesiydi. Amatör grupların sadece demo’ları değil, vereceği konserler, etkinlikleri, grup bilgileri gibi bilgiler de MySpace’te yer alıyordu ve yasadışı işlerle ilgisi yoktu.

Siteye girmek isteyenlerin karşısına şu yazı çıkıyor;

“T.C. Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 26.06.2009 tarih ve 2009/45 sayılı kararı gereği erişime kapanmıştır.”

Peki telekom tarafından yasaklanan MySpace nasıl girerim

XP kullanıcıları

1. Başlat Denetim Masası ayarlarına girin

MySpace Girme

2. Ağ Bağlantıları’na girin.

MySpace Girme

3. Yerel ağ bağlantısına sağ tıklayın (Bağlantınız hangisiyse). Özelliklere tıklayın.

 

4. İnternet Erişim Kuralları (TCP/IP)’yi seçip özelliklere tıklayın.


MySpace Girme

5. Alt tarafta “DNS sunucu adresini otomatik olarak al seçili” olacak, onu “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” olarak değiştirin ve oradaki boşluklara sırasıyla

Yeğlenen Dns Sunucusuna

  • 208.67.222.222

Diğer Dns Sunuçusuna

  • 208.67.220.220

MySpace Girme

(Dünya’da en çok kullanılan DNS servis sağlayıcısı OpenDNS’e ait DNS’lerdir) Tamam düğmesine basın.

Modemi açıp kapatın, yani resetleyin.
Tarayıcınızın önbelleğini temizleyin veya erişime engellenen sitelere girmeye çalıştığınızda yine aynı kırmızı yazıyla karşılaştığınızda Ctrl+F5 kombinasyonunu uygulayın.

Vista kullanıcıları Resimli Anlatım

Denetim Masası’ndan Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne girin. Sol taraftaki seçeneklerden “Ağ bağlantılarımı yönet”i seçin. Yerel ağ bağlantısına sağ tıklayın (Bağlantınız hangisiyse). Özelliklere tıklayın. İnternet Protokolü sürüm 4′ü seçip özelliklere tıklayın. Alt tarafta “DNS sunucu adresini otomatik olarak al seçili” olacak, onu “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” olarak değiştirin ve oradaki boşluklara sırasıyla 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 yazın. (Dünya’da en çok kullanılan DNS servis sağlayıcısı OpenDNS’e ait DNS’lerdir) Tamam düğmesine basın. Yerel Ağ Bağlantısı’na yine sağ tıklayın ve “onar” deyin. Birkaç dakika sonra engellenmiş sitelere girebiliyor olacaksınız.

0
0
0
Yorum Yaz